مراسم تودیع و معارفه فرماندار ممسنی + تصاویر
مراسم تودیع و معارفه فرماندار ممسنی + تصاویر

عصر روز شنبه،۲۸ اسفند، در واپسین روزهای سال، مراسم تودیع داوود ایوبی و معارفه عبدالکریم انصاری در سالن امیرکبیر نورآباد و با حضور معاونت امنیتی_سیاسی_اجتماعی استانداری فارس، نماینده مردم ممسنی و رستم، امام جمعه نورآباد، فرمانداران و مدیران ارشد دو شهرستان ممسنی و رستم برگزار شد. در این مراسم ابتدا ایوبی، فرماندار سابق ممسنی، گزارش […]

عصر روز شنبه،۲۸ اسفند، در واپسین روزهای سال، مراسم تودیع داوود ایوبی و معارفه عبدالکریم انصاری در سالن امیرکبیر نورآباد و با حضور معاونت امنیتی_سیاسی_اجتماعی استانداری فارس، نماینده مردم ممسنی و رستم، امام جمعه نورآباد، فرمانداران و مدیران ارشد دو شهرستان ممسنی و رستم برگزار شد.
در این مراسم ابتدا ایوبی، فرماندار سابق ممسنی، گزارش مبسوطی از برنامه ها و طرحهایی که در مدت خدمت ۴ ساله اش انجام داده بود، ارائه داد که در بخشهای بعدی خبری بطور کامل به اطلاع کاربران عزیز خواهد رسید.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ایام میلاد مهدی موعود و فرا رسیدن ایام نوروز، با اشاره به جنبش عدالت خواهی و عدالت محور بودن دولت، مجلس و قوه قضاییه بعنوان سه رکن اصلی حکمرانی نظام اسلامی گفت: امروز ما شاهد تجلی گفتمان ممسنی بزرگ هستیم. معتمدانی از جای جای ممسنی بزرگ، از ماهور، دشمن زیاری، جاوید، بکش و شهرستان رستم آمده اند تا حلقه وحدت و مودت را نشان بدهند که این ۵ انگشت طوایف اقلیم ممسنی بزرگ مشتی خواهند بود در مقابل مشکلاتی که می خواهند توسعه این سامان را نشانه بگیرند. گفتمان ممسنی بزرگ برگرفته از گفتمان عدالتخواهی و انقلاب اسلامی است. اعتقاد دارم در جریان گذر از نگاه معیوب طایفه گرایی به سمت نگاه روشن گفتمان ممسنی بزرگ فردا و فرداهای روشنی نصیب این سامان خواهد شد.
انصاری در ادامه گفت: نخبگان ممسنی در قامت کارگروهها و کمیسیونهای ۴۰ گانه، سند ارزشمندی بنام سند توسعه راهبردی ممسنی بزرگ که در افق ۱۴۱۰ جایگاه موجود ممسنی را به جایگاه مطلوب برساند، طراحی کرده اند.
وی در پایان سخنانش به ۵ مطالبه اصلی مردم شهرستان اشاره کرد و گفت: سد پارسیان هنوز در پیچ و خم کارشناسی وزارت نیرو مانده است اما ۱۰۰۰ میلیارد ریال علاوه بر بودجه پیش بینی شده بر این طرح تعلق گرفته و در سال آینده به تصویب نهایی خواهد رسید. کارخانه قند ممسنی و بیمارستان شهرستان رستم نیز در ابتدای سال آینده راه اندازی می شوند. جاده سراسری، پروژه پتروشیمی، منطقه ویژه اقتصادی ماهور، پتروپالایشگاه و چند پروژه دیگر در حال پیگیری است که تحول عظیمی را در شهرستان ایجاد خواهد کرد.

محبی پور، معاونت امنیتی_سیاسی_اجتماعی استانداری فارس نیز در این مراسم سخنرانی کرد. وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب به ویژه شهید صیاد شیرازی و ابراز علاقه قلبی به شهرستان ممسنی بیان داشت: ایوبی از فرمانداران با سابقه، باتجربه، فهیم است که سعی کرد حرکتهایش با علم و آگاهی آمیخته شود.
وی در ادامه، عدالت محوری، انقلابی گری، مردم داری، پاکدستی و فساد ستیزی را بعنوان راهبردهایی که در دولت انقلابی، فرماندار و اعضای شورای تامین باید به ان توجه کنند معرفی کرد و گفت: در شهرستان ممسنی توسعه باید اصالت محور باشد. برای استفاده از ظرفیت موجود در بخش صنایع دستی و ایجاد مراکز سالم بوم گردی، باید تلاش کرد. از فرماندار این منطقه انتظار می رود که به حفظ جمعیت روستایی که یک جمعیت تولید کننده است، طرحهایی را دنبال کند. انتظار می رود در حفظ طبیعت، محیط زیست، آب و خاک، توسعه و تعمیق وحدت و برادری دینی تلاش کند


.
بعد از اهدا لوح سپاس و هدایایی به فرماندار سابق ممسنی و خوانش حکم عبدالکریم انصاری بعنوان سرپرست فرمانداری ممسنی، نوبت به سخنرانی فرماندار جدید رسید.


وی ضمن گرامیداشت یاد تمامی شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافع حرم و مدافع سلامت بویژه شهید ترور شده شهید نصیب الله لشکری گفت: من با یک روحیه بسیجی نوکر همه شما مردم هستم و خطاب به محبی پور گفت: ممسنی محروم نیست بلکه در محرومیت نگه داشته شده است. طایفه گرایی تا زمانی که من در این شهرستان خدمت می کنم رنگ و بویی نخواهد داشت.
وی با خطاب قرار دادن اصحاب رسانه گفت: اگر دیدید من در جایی بین عزیزان قشقایی، جاوید، بکش، دشمن زیاری و رستم تفاوتی قائل شدم این اجازه را دارید که بدترین انتقادها را علیه من بعمل اورید. رسانه باید چشم بینای مردم و گوش شنوای مسئولین باشد و واقعیات جامعه را منعکس کند.
وی ضمن تقدیر از ایوبی که خستگی را خسته کرده گفت: ممسنی نخبگان و پتانسیل زیادی دارد و من از پتانسیل همه خصوصا بانوان استفاده خواهم کرد.
وی درخواست کرد که اگر کسی بخواهد با طایفه گرایی طوایف را علیه یکدیگر بشوراند بویژه در ایام انتخابات برخورد جدی شود تا خاطر مردم مکدر نشود.