برکناری پاداش خدمت/برکناری پر حاشیه مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران
برکناری پاداش خدمت/برکناری پر حاشیه مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران
صادق رضایی با ۳۴ سال سابقه کار و مدرک تحصیلی لیسانس بهداشت محیط دارد و جایگزین غلامیان ۳۷ساله شده که تخصص جراحی فک و صورت دارد با این انتخاب مهمترین شعار حسینی که گفتمان حاج قاسم در زمینه مدیریت و جوان‌گرایی و کارامدی بود را کاملا زیر سوال بوده

عصر دیروز طی حکمی پرویز یزدان پناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد، آرین غلامیان مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران را برکنار و صادق رضایی را جانشین وی کرد.

رضایی از نزدیکان حسینی نماینده گچساران و باشت است که اخیرا اختلاف نظر های شدیدی با یزدان پناه داشت، این اختلافات در تویتر شکل گرفت و بر همگان مشخص شد که این دو اختلافات شدیدی دارند.

حال با این انتخاب از سوی یزدان پناه این احتمال پیش می آید که اختلافات یزدان پناه و حسینی حل شده و یا در پشت پرده لابیی در حد استان شکل گرفته.

صادق رضایی با ۳۴ سال سابقه کار و مدرک تحصیلی لیسانس بهداشت محیط دارد و جایگزین غلامیان ۳۷ساله شده که تخصص جراحی فک و صورت دارد با این انتخاب مهمترین شعار حسینی که گفتمان حاج قاسم در زمینه مدیریت و جوان گرایی و کارامدی بود را کاملا زیر سوال بوده.

باید دید یزدان پناه با این انتخاب چه امتیازی از حسینی میگیرد.

غلامیان و تیم مدیریتش جزو معدود مدیران جوان در شهرستان بود که در اوج مشکلات همیشه در صحنه حاضر و سعی در برطرف کردن مشکلات شبکه داشت.

غلامیان و تیم مدیریتش در ۱۸ ماه مدیریتش اقدامات شایسته ای داشت که به صورت مختصر به آن اشاره میکنیم.

در بعد بهداشتی مهمترین مساله ای که با آن روبرو بودند مبارزه با بیماری کرونا بود که در واقع بر اساس این آماری که وجود دارد حدود ۴۵ درصد مردم شهرستان گچساران تست کرونا گرفته شده که عدد قابل توجهی است. درصد بهبود یافتگان حدود ۹۷ درصد است که نسبت به همین درصد در سطح کشور که حدود ۹۰درصد است. متاسفانه ۲۱۹ نفر فوت شده اند که بازهم شاخص مرگ در گچساران حدود ۱/۳ می باشد یعنی به ازای هر ۱۰۰۰ نفر مبتلا ۱۳ نفر فوت شده اند که این آمار در دنیا و در کشور بیش از ۲ هست یعنی از هر ۱۰۰۰ نفر مبتلا بیش از ۲۰ نفر فوت شده اند. از این نظر هم عملکرد خوب بوده است.

در بحث واکسیناسیون بیش از ۸۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال نوبت اول و بیش از ۵۰ درصد از آنها هر دو دوز واکس دریافت کرده اند. بیش از ۸۰ درصد دانش آموزان بالای ۱۲ تا ۱۸ سال واکسن دریافت کرده اند.

۵۵۷۸۵ تست انجام شده،۱۶۹۴۰ بیمار شناسایی شده، ۲۱۹ نفر فوت شده ۲۰۵ نفر در قرنطینه هستند و ۱۶۵۱۶ نفر یعنی ۹۷ درصد بیماران بهبود یافته اند.

تا این لحظه ۷۷۹۶۷ نفر دوز اول واکسن را دریافت کرده اند و ۴۹۶۰۹ دوز دوم گرفته اند.

۱۲۷۵۷۶ واکسن تا ۳۰ مهر ۱۴۰۰ در گچساران تزریق شده است.

از لحاظ سرعت واکسیناسیون هم شهرستان از میانگین استان و کشور وضعیت بهتری دارد.

در حوزه عمرانی هم بحث افتتاح خانه بهداشت سربیشه، مرکز خدمات جامع سلامت لیشتر مطرح است و همچنین خانه بهداشت بنه پیر که آماده تحویل است.

دو مرکز خدمات جامع سلامت چاربیشه و آبشیرین که از گذشته ها در استانداردهای وزارت بهداشت تعریف شده بود و هیچ گونه توجهی به آن نشده بود امسال راه اندازی شدند، با این توضیح که در چاربیشه با وجود جمعیت قابل توجه خانه بهداشت نبود.

بحث پروژه بزرگ بیمارستان نرگسی بود که کار تجهیز آن بخوبی انجام و افتتاح شد و بزودی هم به سی تی اسکن و رادیولوژی مجهز خواهد شد.

این رزومه به نسبت مدت زمان حضور غلامیان درخشان است.

این عزل و نصب کاملا به نماینده گچساران و باشت منتسب است و با شعار های انتخاباتی که وی داده بود در تضاد است.

آقای حسینی گفتمان حاج قاسم، جوان گرایی، کارامدی و تخصص چه شد؟

  • نویسنده : سعید کاویانی